Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Bieg Tropem Wilczym w Raniżowie

Z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych raniżowska parafia wraz z raniżowskim stowarzyszeniem postanowiła po raz pierwszy włączyć się w ogólnopolską akcję ,,Biegu Tropem Wilczym". Jest to projekt, który ma na celu uhonorować i upamiętnić Żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963.
Raniżowski bieg, na symbolicznym dystansie 1963 metrów (w 1963 r. zginął ostatni Żołnierz Wyklęty), którego trasa była wyznaczona ulicami osiedla ,,Domowe" w Raniżowie cieszył się szerokim zainteresowaniem, które przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W niedzielę 4 marca o godz. 13 do biegu przystąpiło ok. 140 biegaczy. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 8 lat, najstarszy 63-lata.

Na starcie biegu w koszulkach z wizerunkami Bohaterów Niezłomnych - stanęły dzieci ze szkół podstawowych, młodzież z gimnazjów i szkół średnich, studenci, nauczyciele, osoby duchowne (wikariusz naszej parafii ks. Dominik Żelazko), przedstawiciele samorządu na czele z Wicestarostą Kolbuszowskim Wojciechem Cebulą, lekkoatleci z kolbuszowskiego klubu Tiki-Taki oraz około 20-osobowa grupa żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.
Każdy uczestnik otrzymał koszulkę z podobizną Żołnierzy Wyklętych, okolicznościowy medal, komiks o Hieronimie "Zaporze" Dekutowskim, folder, opaskę. Po emocjach związanych z biegiem wszyscy uczestnicy skorzystali z gościnności pani Marii Soja w lokalu "Słoneczne Wzgórze", która zafundowała energetyczną grochówkę.
Z tego miejsca należy złożyć podziękowania wszystkim, którzy przyczynili sie do tego, że Bieg Tropem Wilczym Raniżów 2018 mógł się odbyć w sposób sprawny, zorganizowany i bezpieczny. W szczególności podziękowania za wsparcie i okazaną pomoc inicjatywy należą się: Księżom z Parafii Raniżów na czele z Księdzem Proboszczem Bogdanem Piekutem, Posłowi na Sejm RP Zbigniewowi Chmielowcowi, Staroście Kolbuszowskiemu Józefowi Kardysiowi, nauczycielom z Gimnazjum w Raniżowie oraz wolontariuszom: Janowi Puzio, Konradowi Perko, Andrzejowi Gucwa, Agacie Wilczyńskiej, Sebastianowi Kolano, Jackowi Olszowemu, Filipowi Lubera, policji i ochotniczej straży pożarnej ze Staniszewskiego, Zielonki i Porąb Wolskich.
Jak powiedział pomysłodawca zorganizowania ,,Biegu Tropem Wilczym" w Raniżowie - Jan Puzio: ,,Liczna frekwencja nie tylko samych biegaczy, ale także widowni jest potwierdzeniem, ze warto było podjąć po raz pierwszy taką inicjatywę a sam ,,Bieg Tropem Wilczym" wpisze się na stałe w kalendarz imprez kulturalno-rekreacyjnych w Raniżowie".

zobacz zdjęcia 

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 33

W tym tygodniu 33

W tym miesiącu 579

Ogółem 649935

Currently are 4 guests and no members online