Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ferie z Bogiem 2018 już za nami…

W dn. 05-10.02.2018 r. grupa 50 scholanek i ministrantów z naszej Raniżów uczestniczyła w „Feriach z Bogiem”. Wyjazd ten jest organizowany co rok przez naszą parafię z inicjatywy ks. Proboszcza. W tym roku opieką nad całą grupą uczestników sprawowali: Pani Teresa Niemiec, Pani Katarzyna Kołodziej, ks. Dominik i ks. Konrad.

W drodze do Zakopanego odwiedziliśmy sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Każdy mógł usłyszeć historię bł. Karoliny – patronki młodzieży, którą barwnie i ciekawie przedstawił pan przewodnik. Z Sanktuarium udaliśmy się do miejscowości Wał Ruda, gdzie znajduje się dom rodzinny bł. Karoliny oraz tzw. szlak męczeństwa. Kolejnym punktem programu były Wadowice. Tam odwiedziliśmy dom rodzinny św. Jana Pawła II. W tym pięknym muzeum przypomnieliśmy sobie historię największego z Polaków. W Wadowicach nie mogło zabraknąć papieskich kremówek, więc z radością udaliśmy się na kremówki. J Ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy w Wadowicach była Bazylika Ofiarowania NMP, gdzie św. Jan Paweł II przyjął sakrament chrztu świętego. Do Zakopanego dojechaliśmy około godz. 18.30, tam czekała na wszystkich pyszna obiadokolacja.

W drugim dniu przywitała nas piękna pogodna, bezchmurne i słoneczne niebo, delikatny -13 -stopniowy mróz, trzaskający pod stopami. Każdy był urzeczony pięknymi, górskimi widokami. Takie wspaniałe warunki widokowe trzeba było wykorzystać, więc udaliśmy się na Gubałówkę (1126 m n.p.m.), skąd rozciągała się piękna panorama widokowa na Tatry (widać było m.in. Giewont – Śpiący Rycerz, Granaty, Kozi Wierch, Kościelec, Zawrat, Świnicę, Kasprowy Wierch, Czerwone Wierchy). Był także czas na zrobienie pięknych zdjęć. We wtorkowe popołudnie udaliśmy się na chochołowskie termy, gdzie woda ma właściwości lecznicze. Każdy mógł zażyć tych kąpieli oraz korzystać z różnych atrakcji „wodnych”.

W kolejnym dniu udaliśmy się w porannej porze do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Tam ks. Dominik z ks. Konradem sprawowali Eucharystię. Przede Mszą była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, było to bardzo wymowne ze względu na treść orędzia fatimskiego, które przypomina nam o potrzebie nawrócenia. Tego dnia po południu udaliśmy się na stok, aby tam uczyć się jazdy na nartach. Grupa już umiejących jeździć poszła od razu na wyciąg i można było podziwiać ich umiejętności narciarskie nabyte w ubiegłych latach. Pozostałą częścią grupy zajęło się 3 instruktorów na czele z panem Tomkiem, którzy w sposób bardzo profesjonalny, z wielkim zatroskaniem, cierpliwością oraz poczuciem humoru uczyli techniki jazdy na nartach. J Większość uczestników nauczyła się jazdy na nartach już po pierwszym dniu ćwiczeń. Po 2 godzinach spędzonych na stoku udaliśmy się na kolację. Po kolacji obejrzeliśmy bardzo mądrą i pouczającą bajkę pt. „W głowię się nie mieści”.

W czwartek ok. godz. 9.15 udaliśmy się na stok. Grupa 13 osób, bardziej zaawansowanych w jeździe na nartach pojechała na większy stok do miejscowości Suche. Pozostali natomiast znów pojechali na stok do Pardałówki. Po drugim dniu już prawie wszyscy zjechali ze stoku samodzielnie. Czwartek był dość intensywnym dniem ze względu na wielość punktów programu. Po powrocie z nart zjedliśmy obiad i poszliśmy na Mszę św. do miejscowego kościoła. Po Mszy św. był kulig, z saniami góralskimi i końmi. J Po nim było ognisko, zaś na zakończenie dnia był pogodny wieczór z wieloma tańcami integracyjnymi.

Piątkowy czas dopołudniowy spędziliśmy na stoku, już wszyscy byliśmy na Pardałówce. Wszyscy uczestnicy zjechali ze stoku, co jest sukcesem wszystkich uczestników wyjazdu. Przez 2 godziny doskonaliliśmy umiejętności narciarskie. Po powrocie do naszego pensjonatu, zjedliśmy obiad i udaliśmy się na spacer po Krupówkach. Tam była możliwość zakupienia pamiątek. O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej w Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik. Tego dnia po kolacji obył się wieczór pożegnalny, dziękowaliśmy sobie nawzajem za wspólnie spędzony czas ferii, wychowawcom za opiekę, animatorom za prowadzenie śpiewów i zabaw.

W sobotę przyszedł dzień powrotu do domu. Wyjechaliśmy ok. godz. 9.30, w stronę Łagiewnik. Po długiej jeździe (ze względu na korki) dotarliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ok godz. 15.00. W tym miejscu dziękowaliśmy Bogu za Jego opiekę nad każdym z nas, za szczęśliwy i pomyślny pobyt w Zakopanem. Pięknie i wspaniale, że mogliśmy przeżywać Eucharystię w kaplicy św. Faustyny w godzinie miłosierdzia.

Z Łagiewnik pojechaliśmy już do Raniżowa, gdzie dotarliśmy o 19.10. Dziękujemy wszystkim za udział w „Feriach z Bogiem”: uczestnikom, rodzicom, wychowawcom, animatorom, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy naszej Gminie. Do zobaczenia za rok…

Zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 3

W tym tygodniu 90

W tym miesiącu 1164

Ogółem 647477

Currently are 6 guests and no members online