Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2017

Dzień 1 listopada jest dniem kiedy wpatrujemy się w przykład Świętych którzy poprzedzili nas w drodze do Nieba. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. W tym dniu modliliśmy się przez wstawiennictwo Świętych, w obecności 15 relikwii świętych i  błogosławionych. O godz. 14:00 odbyła się Uroczysta Msza Święta na cmentarzu parafialnym, po niej odbyła się procesja do 5 stacji podczas której modliliśmy się za zmarłych.

Dzień 2 listopada to Dzień Zaduszny kiedy modlimy się za zmarłych którzy cierpią męki czyścowe i potrzebują naszej pomocy. Jest to dzień refleksji na naszym życiem doczesnym, oraz szczególnej pamięci o tych których Pan Bóg powołał do siebie. Wśród form niesienia pomocy duszom czyśćcowym na pierwszym miejscu Msza św., modlitwa osobista, oraz możliwość zyskiwania odpustów zupełnych i częściowych. Od 1 do 8 listopada możemy także uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii, nawiedzenie kościoła lub cmentarza grzebalnego i modlitwa w intencjach papieskich.

ZDJĘCIA

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 43

W tym tygodniu 140

W tym miesiącu 1070

Ogółem 648941

Currently are 3 guests and no members online