Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

I Komunia Święta 2018

„Najpiękniejszy to dzień w życiu,

Dzień niezapomniany...”

W dniu 13 maja 2018 r. w naszej parafii 51 dzieci po raz przyjęło do swego serca przyjęło Pana Jezusa. Do tego wydarzenie dzieci przygotowywały się od września poprzez katechizację, comiesięczne spotkania oraz próby liturgiczne. Wszystkim dzieciom życzymy aby zawsze żyły w przyjaźni z Panem Jezusem

Pielgrzymka 2018

2018 pielgrzymka plakat

3 Maja

3 Maja

zobacz zdjęcia

Pielgrzymka do Polskich Korzeni - Białoruś 2018

W dniach 28.04.2018 – 02.05.2018 grupa pielgrzymów z inicjatywy i pod przewodnictwem ks. Proboszcza Bogdana Piekuta pielgrzymowała po Białorusi - ( w części) dawnych kresach Rzeczypospolitej z czasów jej świetności. W pierwszym dniu pojechaliśmy do Kosowa Poleskiego, gdzie odwiedziliśmy folwark Mereczowszczyznę, w którym urodził się Tadeusz Kościuszko i kościół Św. Trójcy . W drugim dniu przejechaliśmy do Zaosia, miejsca, w którym urodził się największy polski poeta romantyczny - Adam Mickiewicz. Zatrzymaliśmy się przy jeziorze Świteź, uwiecznionym w jego poezji. W Nowogródku zwiedziliśmy Dworek (dziś Muzeum) Adama Mickiewicza, miejsca jego dzieciństwa i młodości. W Mirze zobaczyliśmy zespół zamkowo-parkowy, który posłużył Mickiewiczowi za pierwowzór zamku Horeszków w ”Panu Tadeuszu”. Znajduje się on na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W kolejnym dniu udaliśmy się do Nieświeża, gdzie wznosi się jedna z najwspanialszych magnackich rezydencji Rzeczypospolitej - zamek książęcy Radziwiłłów. Jest zabytkiem o bogatej i barwnej historii wpisanym na Listę UNESCO. Zobaczyliśmy również kościół Bożego Ciała . W czwartym dniu zwiedzaliśmy Mińsk - stolicę Białorusi, który wywarł bardzo pozytywne wrażenia na uczestnikach pielgrzymki. Odwiedziliśmy też Kuropaty- miejsce gdzie znajdują się mogiły tysięcy ofiar politycznych NKWD, Po drodze do Pińska nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polesia w Łagiszynie, a także odwiedziliśmy Dom Miłosierdzia, wielkie dzieło prowadzone przez Księdza Tadeusza Szeszko, znanego raniżowskim parafianom . Ostatni dzień to zwiedzanie Pińska – nieformalnej stolicy Polesia- z jego licznymi obiektami sakralnymi i świeckimi. Następnie pojechaliśmy do Janowa Poleskiego, gdzie w 1645 r Św. Andrzej Bobola poniósł śmierć męczeńską.

Podobno jeden obraz więcej mówi niż 100 słów, więc niżej zamieszczamy relację fotograficzną .

 zobacz zdjęcia

Jubileusz Młodych

W dniach 29 kwietnia do 1 Maja 30 osobowa grupa młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w "Jubileuszu Młodych Diecezji Sandomierskiej". Spotkanie młodych obyło się w Zawichoście i Sandomierzu. Był to czas poświęcony na modlitwę i spotkanie z rówieśnikami z całej diecezji. Uroczyste zakończenie "Jubileuszu Młodych" odbyło się podczas Dnia Otwartej Furty Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Na to wydarzenie dojechała jeszcze 50 osobowa grupa młodych z naszej parafii. Podczas Dnia Otwartej Furty drużyna naszych ministrantów w kategorii gimnazjum i starsi zdobyła Puchar Rektora w rozgrywkach piłki nożnej.      

Niedziela Miłosierdzia 2018

Druga Niedziela po Wielkanocy to Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Po sumie odbyła się uroczysta procesja Eucharystyczna na  cmentarz oraz pod figurę Pana Jezusa Miłosiernego na Rynku, gdzie ks. Proboszcz ponowił akt zawierzenia naszej parafii Jezusowi Miłosiernemu. Bóg zapłać wszystkim którzy uczestniczyli w tej pięknej modlitwie.

Jezu Ufam Tobie!

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! 2018

Uroczyste zawołanie: Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! rozpoczęło radość świętowania. O godz. 6.00 wyruszyła radosna i uroczysta procesja rezurekcyjna, która obwieściła radość zmartwychwstania Chrystusa. Bezpośrednio po procesji sprawowano Uroczystą Mszę Świętą. Wszystkim życzymy wielu łask o Zmartwychwstałego Pana! 

Wielka Sobota 2018

Wielka Sobota to dzień żałoby i ciszy. Do południa gromadzimy się poświęcić pokarmy na Stół Wielkanocny. Wieczorem zgromadziliśmy się na Liturgii Wigilii Paschalnej pod przewodnictwem ks. Konrada. Ta piękna Liturgia składała się z Liturgii Światła, Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej podczas której każdy odnowił swoje przyrzeczenia chrzcielne.  

zobacz zdjęcia

Wielki Piątek 2018

W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy Świętej, jedynie Wielkopiątkową liturgię na która składa się: liturgia słowa z opisem męki Pańskiej według św. Jana, adoracja krzyża, komunia święta oraz procesja do grobu Pańskiego. Po zakończonej liturgii trwała adoracja aż do liturgii wigilii paschalnej. W tym roku w naszej Parafii uroczysta liturgia się o godz. 19.00 pod przewodnictwem ks. Dominika.

Droga Krzyżowa 2018

W Wielki Piątek o godz. 15:00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa która przeszła ulicami naszej parafii. Rozważania poszczególnych stacji zawierały modlitwę w intencji Naszej Umiłowanej Ojczyzny. Bóg zapłać wszystkim, którzy organizowali to nabożeństwo, ale przede wszystkim tym, którzy wzięli w niej udział.

Msza Wieczerzy Pańskiej 2018

Wieczorna Eucharystia w Wielki Czwartek czyli Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. Uroczystej Eucharystii o godz. 18:00 przewodniczył ks. Mariusz, Słowo Boże wygłosił ks. Konrad. Po kazaniu miał miejsce obrzęd Mandatum czyli obmycia nóg. Po komunii świętej przeniesiono Najświętszy Sakrament do tzw. ciemnicy, gdzie było czuwanie modlitewne do godziny 23.00. W tym dniu, z okazji ustanowienie sakramentu kapłaństwa parafianie złożyli życzenie wszystkim kapłanom posługującym w Raniżowie.

zobacz zdjęcia

Msza Krzyżma Świętego 2018

W Wielki Czwartek przed południem 50 osobowa delegacja młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej w bazylice katedralnej w Sandomierzu podczas której bp Krzysztof Nitkiewicz poświęcił Oleje Święte: Olej Chorych, Olej Katechumenów i Olej Krzyżma Świętego który jest używany podczas Chrztu Świętego, Bierzmowania czy Święceń kapłańskich. Po Mszy Świętej na zaproszenie księdza Rektora młodzież uczestniczyła w spotkaniu w Wyższym Seminarium Duchownym.

Niedziela Palmowa 2018

W dniu 25 marca 2018 r. celebracją Niedzieli Palmowej rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W tym dniu obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy,  o godzinie 11.30 spod figury Pana Jezusa Miłosiernego wyruszyła procesja do kościoła. Podczas procesji jeden z ministrantów jechał na osiołku w towarzystwie dzieci z kolorowymi Palmami. W czasie uroczystej Mszy Świętej ks. Dominik oraz Pan organista z chórem parafialnym odśpiewali opis Męki Pańskiej.

Rekolekcje Wielkopostn 2018

" Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym"

Pod takim hasłem w dniach 18-21 marca 2018 r. przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Prze święty czas rekolekcji poprowadził nas ks. dr Michał Mierzwa - proboszcz parafii Zaklików. Ks. Michał podczas nauk rekolekcyjnych pomagał nam zrozumieć odkryć działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Rekolekcje zwieńczyła spowiedź parafialna w dn. 21 marca 2018 r. Dziękujemy ks. Michałowi za piękne świadectwo życia i wygłoszone Słowo Boże. Bóg Zapłać  wszystkim którzy uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych.      

zobacz zdjęcia

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 12

W tym tygodniu 157

W tym miesiącu 718

Ogółem 645199

Currently are 47 guests and no members online