I Niedziela Wielkiego Postu- 18 luty 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

1.”Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Jeżeli człowiek uwierzy szatanowi, że najważniejsze w życiu są bogactwo ,władza i zaspokojenie własnych pożądliwości, zostaje skrępowany i zniewolony, wyprowadzony w ślepą uliczkę i zagrożony zagubieniem. Dlatego Wielki Post kieruje nasze myśli i serca w stronę Chrystusa. Jemu bowiem podlegają aniołowie, władze i moce. Jezus jest centrum naszej przemiany, nawrócenia i pokuty.

2. W środę Popielcową rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Nie zmarnujmy tych dni wyrzeczenia i naprawiania zła w naszym życiu. Nie odkładajmy naszego nawrócenia, przeżyjmy Wielki Post w stanie łaski uświęcającej. Pamiętajmy o postanowieniach wielkopostnych.

3.Korzystajmy z nabożeństw wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz.17.30 oraz dla młodzieży i pracujących dłużej o godz.19.00.Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.16.00.

4.Trwamy w modlitwie o trzeźwość w parafii i naszym narodzie. Módlmy się także o ducha pokuty i wynagrodzenia za grzechy.

5.Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 18-21.03.2018 r. Poprowadzi je Dr Michał Mierzwa.

-spowiedź parafialna odbędzie się 21 marca 2018r.16 marca odbędzie się ekstremalna droga krzyżowa.

6.Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy dekanalny dzień rodziny.Modlimy się w intencji wszystkich rodzin i małżeństw,szczególne za te,ktore przeżywają kryzysy.Gościmy dzisiaj Dyrektora Duszpasterstwa Rodzin z Sandomierza Ks.Dr Tomasza Cubera.Dziękujemy za posługę i głoszone Słowo Boże.Zapraszamy całe rodziny na spotkanie w Domu Parafialnym o godz.12.30,po Sumie.Wszyscy są mile widziani.

7.W tym tygodniu w naszym dekanacie ropoczyna się modlitewne Jerycho.Jerycho to nieprzerwane czuwanie osób i grup przed Najświętszym Sakramentem,w tym codzienna Msza Święta,Różaniec,a o godz. 15.00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego.Ta modlitwa w naszej diecezji rozpoczęła się 7 października 2017 i codziennie kolejne Parafie podejmują dyżur przez 24 godziny.Nasza Parafia taki dyżur będzie miała z 28 lutego na 1 marca.Szczegóły za tydzień.celem tej modlitwy jest wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy,nasze,narodu i świata oraz prośba o nawrócenie grzeszników.Intencją szcególną jest także modlitwa w intencji naszej diecezji,związku z 200-leciem,jej istnienia.

8.Bóg zapłać za wszelkie ofiary.Dzisiaj składka na prace remontowo- konserwacyjne. Prosimy o ofiary w podpisanych kopertach. W środę Popielcową na dzieła Caritas w naszej diecezji zebrano 914 zł w Raniżowie i w Porębach.

9.Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę w dniach 28.04-2.03.2018 na Białoruś.Pielgrzymi zobaczą perły Bialorusi.Program Pielgrzymki:Brześć-Kosów Podlaski a tu folwark i muzeum,gdzie urodził się Tadeusz Kościuszko,Baranowicze,Zaosie a tam dom i muzeum,gdzie urodził się Adam Mickiewicz,jezioro Świteź,Nowogródek a tam dworek i muzeum Adama Mickiewicza,kościól farny gdzie odbył się ślub Władysława Jagiełły,a wiele lat poźniej chrzest Adama Mickiewicza,zwiedzanie rezydencji Radziwiłów w Mirze i Nieświeżu,zwiedzanie stolicy Białorusi Mińska,Sanktuarium Matki Bożej Polesia w Łagiszynie,spotkanie z Ojcem Tadeuszem Szeszko,ktory niedawno gośćił w Raniżowie,zwiedzanie Pińska w nim kolegium jezuickie,w ktorym przebywał św.Andrzej Bobola,zwiedzanie domu Kapuścińskich,pałacu Butrymowicza, zwiedzanie Janowa Poleskiego,gdzie zginął Święty Andrzej Bobola.Koszt 910 zł,w tym noclegi w hotelach-4,wyżywienie,codziennie śniadanie i obiadokacja,ubezpieczenie,przewodnik,przejazd autobusem, koszt wizy.Zainteresowanych prosimy do 15 marca o wpłacenie zaliczki 500 zł,paszport i 1 zdjęcie paszportowe do wizy.Organizator załatwia wizę turystyczną.

10. Za tydzień w niedzielę puszka „na Afrykę”

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12.Zapowiedzi:

1)Damian Malesa-kawaler z Rzeszowa i Monika Katarzyna Samojedny z Raniżowa-zapowiedź 1

13.Przypominamy,że dziś odbędzie się II spotkanie kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Spotkanie w domu parafialnym o godz.15.00.Msza sw.Popołudniowa o godzinie 14.00 aż do świąt wielkanocnych.

14.Spotkania duszpasterskie: kandydaci na ministrantów-wtorek godz.16.00,ministranci młodsi środa-17.00,starsi,wtorek-17.00,w czwartek spotkanie o godz.17.00 dla klas III,przed bierzmowaniem,czwrtek po Mszy św.spotkanie koła biblijnego,w sobotę o 10.00-schola.

15.Dziękujemy mieszkańców Zielonki od numeru 110 do 121 za posprzątanie kościoła i ofiary.Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Zielonki za podjęcie dyżuru.Dyżur powierzamy mieszkańcom Staniszewskiego od numeru 1 do 14. Zapraszamy w sobotę o godz.9.00

16.Wszystkim życzymy pięknych i jak najwięcej duchowych wielkopostnych przeżyć. Szczęść Boże!