XIX Niedziela Zwykła– 12 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Jezus nie przyniósł nam łatwego pokoju, tzw. „świętego spokoju”, który często przyjmuje postać konformizmu i kompromisu ze złem. Wybierając Chrystusa, nie można być jednocześnie za Nim i przeciwko Niemu. Stanowisko neutralne nie jest możliwe. Stąd każdy, kto opowiada się za Nim, naraża się na konflikty, niezrozumienie, a nawet prześladowanie. Ale tylko z Jezusem można wygrać życie!

2.W środę będziemy przeżywać- odpust parafialny-Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kazania odpustowe, a także sumie odpustowej przewodniczył będzie Ks. Stanisław Kata-poch.z Woli Raniżowskiej,a od lat pracujący na misjach we Francji. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, na każdej Mszy św. poświęcenie ziół, zbóż i kwiatów. Zapraszamy na sumę: dzieci do sypania kwiatów, strażaków, poczty sztandarowe, osoby do niesienia feretronów. We wtorek wigilia odpustu,okazja do spowiedzi,w godzinach 16.30 do 17.30.Wieczorem po Mszy św. procesja na cmentarz. Wigilię naszego odpustu chcemy pamiętać o nas zmarłych.W środę modlimy się za żołnierzy,w dniu ich święta;to także międzynarodowy dzień modlitw za poległych w obozach,więzieniach i na zsyłkach. Zapraszamy wszystkich do modlitwy.

3. W następną niedzielę 19 sierpnia na placu przy domu parafialnym odbędzie się żywa lekcja historii w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Głównym punktem programu będzie inscenizacja grupy rekonstrukcyjnej z okresu I wojny światowej oraz pokaz Wojsk Obrony Terytorialnej. Dla dzieci przewidziane są dmuchańce oraz zabawy z animatorami. Na zakończenie odbędzie się kino letnie – będzie wyświetlony film pt. „Mały Książe”. Start imprezy o godz. 15. Więcej informacji na Facebook'u oraz stronie parafialnej. Organizatorem imprezy jest raniżowskie stowarzyszenie wraz z naszą parafią. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4.W liturgii, w tym tygodniu, wspominamy :we wtorek- św. Maksymiliana Kolbego-męczennika z Auschwitz ,w piątek-Św. Jacka.

5.Za tydzień taca w całości przeznaczona na potrzeby remontu naszego kościoła. Jak widzimy trwają prace,przy naszej świątyni.Udało się pozyskać,środki,zmniejszające wkład własny Parafii ,w ramach realizowanego wniosku.Uzyskaliśmy dotację,z Urzędu Marszałkowskiego,w kwocie 25.000 zł i dotację od Wojewódzkiego Konserwatora,w kwocie 45.000 zł.Prosimy o ofiary w kopertach. Bóg zapłać, za wszelkie ofiary składane, na potrzeby parafii.

6.Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Podejmijmy trud wyrzeczenia w tym miesiącu maryjnym. Świat tak bardzo potrzebuje ludzi trzeźwych i myślących.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia w kiosku parafialnym czasopismo Miłujcie się. Jest także nowa książka,wszystko o Matce Bożej.

8.Dziękujemy mieszkańcom ul.Grunwaldzkiej,od numeru:3 do 17 za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.Dyżur w sprzątaniu kościoła przekazujemy mieszkańcom ul.Grunwaldzkiej,od numeru:18 do 38.Zapraszamy w sobotę na godz. na 9.00

9.Zapowiedzi:

1)Adam Sikora-kawaler z Zielonki i Justyna Seremet-pannna z Rzeszowa-zapowiedź 1

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną!

10.Wszystkim życzymy wielu radości i zadowolenia z odpoczynku w gronie rodzinnym. Szczęść Boże.