Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu- 2 grudnia 2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Początkiem jest okres Adwentu, który przypomina nam, że mamy czujnie oczekiwać na przyjście Pana i Boga, który przychodzi w każdej Mszy Św., który przyjdzie podczas najbliższych świąt Bożego Narodzenia, który przyjdzie także przy końcu czasów.

"Czuwajcie więc, bo nie wiecie kiedy Pan domu przyjdzie." Przypominamy sobie te słowa z dzisiejszej Ewangelii, jako zaproszenie do życia w prawdzie i czystości serca, abyśmy łatwo rozpoznali Jego obecność.

2.Ta nasza postawa czujności, niech się przejawia w praktykach adwentowych: -Trwajmy w stanie, łaski uświęcającej, korzystając, wcześniej z sakramentu pokuty. -Zapraszamy wszystkich, dzieci z lampionami, młodzież, dorosłych na roraty- Msza św. o N.M.P. , codziennie o godz.6.30.oprócz niedziel. Także we wtorek zapraszamy dzieci wieczorem, ze względu na wizytację ks. Biskupa. Msze Św. ,wieczorem o godz. 17.00 Wszystkie dzieci i młodzież, którzy będą brali udział, otrzymają codziennie obrazki z wizerunkami świętych a na koniec piękny prezent-niespodziankę. Będziemy codziennie losować figurę Matki Bożej i aniołki. Dzieci przychodzą na roraty z karteczką ze swoim imieniem i nazwiskiem. W Porębach roraty we wtorek o 6.30.

-Akcja CARITAS „Świeca, która tworzy polską wigilię"" realizowana jest w naszej parafii poprzez rozprowadzanie świec wigilijnych. Można je nabyć w kiosku od dzisiaj pomagając w te sposób potrzebującym.

-Przy ołtarzu Matki Bożej można składać trwale zapakowaną żywność dla potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

-Opłatki na wigilijny stół, tak jak co roku rozniosą po domach p. Eugeniusz- nasz organista i p. Stanisław- nasz kościelny. Prosimy o składanie ofiar dla nich. Jest to forma naszej wdzięczności ,za ich całoroczna pracę. Bóg zapłać.

3. We wtorek witamy w naszej Parafii ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, który przybywa do nas jako Pasterz diecezji sandomierskiej na co 5-letnią wizytacje Parafii. Zapraszamy wszystkich na godz. 16.30,kiedy odbędzie się prezentacja wspólnot działających, w naszej Parafii oraz na Mszę św. o godz.17.00.Dajmy przykład naszego przywiązania i troski o Parafię. Zapraszamy poczty sztandarowe szkół i strażaków oraz przedstawicieli wszystkich instytucji współpracujących z parafią. Ks. Biskup przybędzie do nas o godz. 9.30.Najpierw odwiedzi 3 osoby chore. O godz.10.15 odwiedzi Dzienny Dom Pomocy w Porębach Wolskich. O godz. 10.35 odbędzie się spotkanie z nauczycielami i dyrektorami w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II.O godz.10.55 hospitacja katechetyczna nauczycieli religii. O godz. 11.45 odwiedzi Przedszkole w Domu Parafialnym. O godz. 12.00 Ks. Biskup wyjeżdża na pogrzeb Ks. prof. Jana Chwałka, wraca do Parafii na godz. 16.00 i wtedy spotkanie z rodzicami i rodzeństwem księży i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parali. Zapraszamy wyżej wymienionych na plebanię. O godz. 16.30 spotkanie w kościele i o godz.17.00 uroczysta Msza święta. Dajmy świadectwo!

4.Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłańskiego, wspieramy też materialnie Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Dzisiaj taca na Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Jest zbiórka w zamian za zbierane kiedyś plony ziemi. Seminarium w okresie zimowym ma ogromne potrzeby, dlatego chcemy wspomóc tę instytucje ,na miarę naszych możliwości. Bóg Zapłać za ofiary.

5.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego.

-we wtorek - św. Barbary.

-w czwartek -6.12- Św. Mikołaja. Zapraszamy na spotkanie z św. Mikołajem- po Mszy św. o godz.17.00 scholę, ministrantów, oazę i wszystkie dzieci. W tym dniu także odpust w Dzikowcu,

-w piątek- św. Ambrożego.

-w sobotę- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz.6.30,12.00 w godzinie łaski i o 17.00, Na Mszy św. o 17.00 kandydatki do scholi zostaną włączeni do wspólnoty. Także dzieci komunijne otrzymają medaliki. W Porębach Msza św. o godz.16.00.

6.Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych, po sumie. W tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek adoracja od godz. 16.00 miesiąca. Msza św. w Porębach o godz.16.00.

7.Spotkanie przed wizytacją dla wszystkich ministrantów i lektorów w poniedziałek po Mszy Świętej

Spotkanie dla rodziców wszystkich ministrantów i lektorów dzisiaj o godz. 16.00

Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w następną Niedzielę o godz. 16.00

Nasza parafia organizuję wyjazd na Zimowisko do Zakopanego podczas Ferii. W tym roku dwa turnusy w 1 (11-16.02) oraz 11 (18-23.02). Koszt wyjazdu 500 zł w cenie wypożyczenie sprzętu narciarskiego.

Poniedziałek: Spotkanie wspólnoty biblijnej po Mszy wieczornej

Czwartek: Spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania z kl 6 SP o 16:00 Piątek: Spotkanie grupy Oazowej o 19:00

Sobota: Spotkanie dla scholi młodszej o 10:00

8. Nasza Parafia organizuje także w dniach 27.04-4.05 2019 r. pielgrzymkę do Włoch, do Rzymu i do grobu Ojca Świętego Jana Pawła II.

W programie: Wiedeń, Wenecja, Padwa, Asyż, Casia, św.Rita, Rzym-2 dni, Monte Casino, San Giovani Rotundo. Monte San Angelo, Lanciano, Loretto, Budapeszt. Cena 880 zł i 240 Euro, co daje sumę ok. 1950 zł, należy także doliczyć 45 Euro na wstępy do odwiedzanych zabytków. Zaliczkę w kwocie 500 zł należy wpłacić do 13 stycznia 2019 r. Szczegółowy program do odebrania w zakrystii.

9.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Można też kupić filmy oraz książki do modlitwy, o Bożym miłosierdziu, o Apostołach ,o różańcu, o bierzmowaniu w bardzo dobrej cenie.

10. Dziękujemy Księżom Wikariuszom ,p. Kościelnemu za przygotowanie dekoracji adwentowej. Dziękujemy p. Józefie Grochala za przygotowanie wieńców adwentowych.

11.Dziękujemy mieszkańcom ul. Rzeszowskiej od 12 do 24 c za posprzątanie kościoła i ofiarę. Dyżur w sprzątaniu kościoła przekazujemy mieszkańcom ul. Armii Krajowej od num.5 do 16 .Zapraszamy w sobotę na godz. na 9.00.

12.Od środy można składać makulaturę na budowę studnia na misjach w Afryce. Kontener będzie podstawiony na dużym parkingu, ponieważ mały parking przez najbliższe 10 dni będzie remontowany.

13. Wszystkim życzymy pełnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Szczęść Boże.