Uroczystość Zesłania Ducha Świętego– 20 maja 2018r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Kiedy brakuje mocy Ducha Świętego, kiedy nie ma otwarcia na Jego dary, wtedy wszystkie wysiłki pozostają słabymi, nieudolnymi próbami. Co zrobić ,by przyczyniać się do budowania autentycznej jedności we wspólnocie. Dzisiejsza liturgia daje nam dwa wskazania. Po pierwsze potrzeba odwagi i wytrwałości w działaniu. Po drugie , należy się starać o wolność od grzechu.

2.Dzisiaj witamy w naszej wspólnocie Ks. Dr Romana Jańca-Kanclerza naszej sandomierskiej Kurii. Dziękujemy za Słowo Boże i posługę w naszej Parafii

3.Jutro,Uroczystość Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00,8.00,18.00. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę i poniedziałek o 17.30,w pozostał dni po Mszy św. wieczornej. W Porębach- Msza św. w poniedziałek o godz.17.00.

4.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

5.Serdecznie dziękujemy wszystkim za zorganizowanie i za udział w pieszej pielgrzymce z Raniżowa do Leżajska. W pielgrzymce uczestniczyło 493 osób, z Parafii ok.410,pielgrzymowali z nami także pielgrzymi z par. Mazury-duża grupa 57 osób,10 osób z Przewrotnego,8 osób z Woli Raniżowskiej i pojedynczy pielgrzymi z innych Parafii. Jesteśmy dumni i zadowoleni , z takiej pięknej postawy tak wielu Parafian. Modliliśmy się w drodze za całą parafię. Bóg zapłać szczególnie Ks. Dominikowi, Ks. Konradowi i Ks. Mariuszowi-za przygotowanie materiałów, Jackowi Olszowy i Łukaszowi Bis, p. Wacławowi Kolano, Stanisławowi Rodzeń i Mieczysławowi Burek ,panu Januszowi i Jackowi Grochala, p. Janowi Partyka, p. Elżbiecie Sondej, p. Krzysztofowi Kolano, p. Janowi Puzio, p. Wosiom za użyczenie samochodów i transport. Dziękujemy za podstawienie autobusów, firmie Ekspres-Bus z Raniżowa p. Marianowi Borawiakowi i p. Krawcowi za odwiezienie pielgrzymów do domów. Dziękujemy za ugotowanie zupy dla pielgrzymów z Cmolasu, p. Irenie Bałos, Annie Ozga i pracownikom przedszkola w domu parafialnym. Dziękujemy mieszkańcom Osiedla Skotnia za ofiary na zupę. Dziękujemy za ubezpieczenie pielgrzymów. Dziękujemy młodzieży, służbie porządkowej wraz z Kierownikiem tych służb Stanisławem Kobylarzem, medycznej i muzycznej i wszystkim zaangażowanym. Logistycznie pielgrzymka została przygotowana na 6,oby więcej takich inicjatyw. Bóg zapłać.

6.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Dzisiaj taca konserwacyjno-remontowa. Prosimy o ofiary w podpisanych kopertach. Dzieci komunijne na pomoc misjom zebrały 453 zł, dzieci w czasie Wielkiego Postu zebrały 1110 zł. Pieniądze zostały przekazane na pomoc w leczeniu Kingi Bieleń, ze Spi.

7.Zbiórka dla kandydatów na ministranta we czwartek godz. 16.00, dla wszystkich ministrantów i lektorów w czwartek o godz.17.00,spotkanie dla rodziców ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy Świętej. Próba przed rocznicą I Komunii Świętej w piątek o godz.16.45.

8.W czwartek ogodz.17.00 spotkanie klas VII, przed bierzmowaniem, także w czwartek, po Mszy Świętej spotkanie Biblijne.

9.Spotkanie scholi młodszej w sobotę o godz.10.00,a ,oazy w piątek po Mszy św.

10.Od środy do piątku młodzież klas III Gimnazjum przeżywać będzie rekolekcje ,przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w Radomyślu nad Sanem, zakończone pielgrzymką na Święty Krzyż.

11.Dziękujemy mieszkańcom ul. Sokołowskiej od num.11 do 48za posprzątanie kościoła i ofiarę. Dyżur przekazujemy rodzicom dzieci rocznicowych. Zapraszamyw sobotę na godz. 9.00

12.Zapowiedzi:

1)Paweł Krzywda-kawaler z Jazowska k. Nowego Sącza i Marta Zofia Pomykała-panna z Raniżowa-zapowiedź 3

2)Szymon Krudysz - kawaler z Raniżowa i Sabina Pełka-panna z Woli Raniżowskiej-zapowiedź 3

3)Partycjusz Bogusław Kiwak - kawaler z Trześni, par. Niwiska i Marta Maria Dec-panna z Zielonki-zapowiedź 2

4)Dominik Wilczyński-kawaler z Raniżowa i Katarzyna Pruś - panna z Woli Raniżowskiej-zapowiedź 1

Kto by wiedział, o przeszkodach miedzy wyżej wymienionymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną!

13.Prosimy o zapisy na oazowe turnusy wakacyjne, terminy na afiszu w gabloty.

14.Wszystkim życzymy miłej niedzieli. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech moc Ducha Świętego wszystkich prowadzi. Szczęść Boże.